fbpx

Полуниця

Плоди полуниці містять цукор, каротин, лимонну та яблучну кислоту, солі заліза, фосфору, кальцію, марганцю та ін. Плоди полуниці – дієтичний продукт харчування, утамовує спрагу, викликає апетит та покращує травлення.

Добре росте полуниця на рівній поверхні, на поверхні з нахилом, оберненим до південного заходу. Місце, де росте полуниця, повинно бути захищеним від вітрів, так як частина кореневої системи вимерзає при температурі 10-12 гр.С холоду, тому краще вона зимує під покривом снігу шаром не менше 20-25см.

Полуницю не можна вирощувати більше 4 років на одному місці (добре 2-3 роки), тому що накопичується різна інфекція та грибкові захворювання, такі як: вілта, сіра та біла гнилі та інші захворювання. При підготовці ділянки слід перевіряти грутн на наявність личинок майського жука та проволочників. Для зменшення кислотності грунту за рік до посадки полуниці проводиться його вапнування, а для зниження реакції грунтового розчину – гіпсування.

Перед підживленням бажано провести аналіз грунту на склад основних елементів живлення. В залежності від кількості поживних елементів в грунті коригуються норми їх внесення в вигляді добрив. Під полуницю рекомендують вносити восени 50-60т/га перегною чи навесні таку ж кількість перегною, хоча внесення органічних добрив можна замінити висівом сидератів в попередній рік. Орієнтовні норми внесення основних елементів в діючій речовині: азот – 80-100 кг/га (половину перед посадкою та двократне підживлення під час вегетації в залежності від стану рослин та погодних умов). Слід прийняти до уваги, що частина азоту під час дощів може бути вимита, додатково рекомендується вносити азотні добрива під час хімічної обробки рослин для стимуляції їх росту (позакоренева);

  • Фосфор – 50кг/га (вносити перед посадкою);
  • Калій – 100 кг/га (половину до посадки, половину в вигляді добрив під час цвітіння рослин);
  • Магній – 100 кг/га (вноситься перед підготовкою грунту).

Доцільним є також проведення позакореневого підживлення мікроелементами, що в деяких випадках підвищує врожайність до 20-30%. Дуже важливим для полуниці є бор, марганець, залізо, мідь. Для отримання найкращих результатів рекомендують вносити мікроелементи в халатній формі, та з оптимальним вмістом діючої речовини добрива.

Оскільки ягоди полуниці в більшості використовують в їжу в свіжому вигляді, то чималу увагу слід приділити також й екологічним показникам застосованих добрив. Компанія «Інтермаг» пропонує весь комплекс необхідних для нормального росту та розвитку полуниці мікродобрива, які відповідають найвищим стандартам екології та якості Європейського Союзу.

В кожному окремому випадку, враховується хімічний аналіз грунту, діагностику рослин та комплекс інших немаловажливих факторів, ми з радістю допоможемо, підібрати систему підживлення полуниці для Ваших умов вирощування. На кожному етапі використання добрив «Інтермаг» наші спеціалісти забезпечать інформаційно-консультаційний супровід, намагаючись максимально допомогти в досягненні високих показників врожайності на Ваших полях.